WhatsApp ile yardım alın
Müşteri Hizmetleri Soru Sor
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu
Aradığınız cevabı bulamadıysanız
bize yeni bir soru sorabilirsiniz..
Soru Sor
1- Ürünün yanlış geldi.Ne Yapmalıyım ?

Ürününüz kargo firması aracılığı ile adresinize teslim edildiğinde;ürünlerinizi faturanızdaki kodlarıyla aynı olup olmadığını kontrol edilmelidir.Hata ile karşılaştığınızda ürün veya ürünleri aynı kargo firmasıyla herhangibir ücret ödemeksizin geri gönderebilirsiniz.

Eğer kuryeden ürünü teslim aldıktan sonra ürün veya ürünlerinizde yanlış gönderim olduğunu fark ederseniz.Ürünü orjinal ambalajında tekrar aynı kargo firması ile ücretsiz olarak tarafımıza geri gönderimini yapabilirsiniz.

Geri gönderdiğiniz ürün depo personelimiz tarafından kontrol edilerek,doğru ürün gönderimi yapılacaktır.

2- Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ürünlerinizin zamanında ve eksiksiz olarak elinize ulaşması için siparişinizi vermeden önce bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir.


Teslimat ve Fatura Adresleri 

Siparişiniz sizin girmiş olduğunuz teslimat adresine gönderilecektir. Teslimatların gecikmesindeki en sık karşılaşılan sebeplerinden biri adres bilgilerinin yetersiz olmasıdır. Lütfen teslimat adresinizi tam ve eksiksiz olarak giriniz. 
Fatura adres bilgileri faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden Fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişi onaylamayınız. 

Kredi Kartı Güvenlik Kontrolü 

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. ankastreal.com da kullanılan hiçbir bilgi diğer kurum veya kuruluşlar ile paylaşılmaz. 

Bazı durumlarda bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Bu durumda bankanız sizi kayıtlı bilgilerinizden ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili teyit isteyecektir. Bankanızın size ulaşabilmesi için bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. 

Sadece Adrese Teslimat Yapılır 

Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahsa teslimat yapılır. Kargo şubesinden kesinlikle mal teslimatı yapılamaz. Alıcının adreste olmaması durumunda birinci dereceden yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir. Yalnızca kargo firmasının teslimatının olmadığı bölgelerde teslimat en yakın kargo şubesinden yapılabilir.

3- Garanti Şartları

Satışını yaptığımız tüm ürünlerin, ithalatçı veya imalatçı firma garantisi bulunmaktadır. Değişim veya onarım işlemleri garanti veren firmalar tarafından yapılmaktadır.  Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan irtibat bilgilerini bulacağınız ilgili firmayı yada size en yakın yetkili servisi arayarak, garanti kapsamında onarım veya değişim yaptırabilirsiniz. ankastreal.com&tt2;a gönderdiğiniz ürünler de, ilgili firmalara ya da yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.

4- İade etmek üzere geri gönderdiğim ürünün nasıl gönderebilirim ?

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

  1. İade sebebinizin yazılı olduğu detaylı bir açıklama notu.
  2. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ile birlikte size gönderdiğimiz faturanın iki nüshasınında alt bölümünde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan ve imzaladıktan sonra (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, alt bölümündeki iade bölümü doldurulmuş ve imzalanmış olmalı)  bize göndermeniz gerekmektedir. Fatura fotokopileri ile iade işlemleri yapılmayacaktır.
  3. İade etmek istediğiniz ürün/ürünler şirketinize fatura edilmiş ise, geri iade ederken şirketiniz tarafından düzenlenecek İADE FATURASI ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İADE FATURASI, size gelen fatura ile birebir olacak şekilde kesilmelidir. Faturası kurumlar üzerine düzenlenen sipariş iadeleri, İADE FATURASI kesilmediği takdirde işleme alınmayacaktır.

İadeler kesinlikle orijinal kutu veya ambalajı ve ürünle beraber gelen tüm döküman ve tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu durumda sizden orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması yada koli bandı ile bantlama işlemi uygulanmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Ürünün ayıplı olması dışındaki tüm geri gönderimlerde kargo ücreti tüketiciye aittir.

Müşterinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
   
DİKKAT:
385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!
    Eğer vergi mükellefi değilseniz, satın almış olduğunuz ürünü iade ederken sizde bulunan, firmamıza ait faturanın alt bölümünde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

5- İptal ve İade

Henüz kargoya verilmeyen siparişinizi iptal etmek için, sitemizdeki "İletişim" sayfalarında bulunan "İletişim Formu"nu kullanarak bize bilgi verebilirsiniz..

Müşteri Hizmetleri Departmanımız, gereken iptal işlemini ve varsa para iadesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.

ankastreal.com'dan sipariş vermiş olduğunuz ürünleri, teslim aldığınız tarihten itibaren, 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. İade işleminizle ilgili, Destek bölümümüz yoluyla bize ulaşarak bilgi verebilir ve ürününüzü faturanızın alt bölümünde bulunan iade bölümünü doldurarak, Anlasmalı kargo ile bize geri gönderebilirsiniz.

ankastreal.com'u iade işleminizle ilgili olarak bilgilendirmek için, öncelikle info@ankastreal.com mail adresine, iade isteğinizi ve nedenini, sipariş numaranız ile birlikte mail yoluyla göndermeniz gerekmektedir. İade isteğinizi aynı zamanda sitemizde, İletişim bölümünde yer alan iletişim formunu kullanarak da bildirebilirsiniz. Bu sayfada yer alan form aracılığıyla, sipariş numaranızı girerek, iade isteğinizi ve nedenini bildirmeniz gerekmektedir:

İade isteğiniz tarafımıza ulaştığında, Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından değerlendirilir ve iade isteğiniz onaylandığında size bir bilgi maili gönderilir.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orjinal faturasıyla, iade etme nedeninize ait not ile  paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numaranız ve Artinox Center'in doğru adresini içerecek şekilde, Anlaşmalı Kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir. Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları, iade ettiğiniz paketin içinde, eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

ankastreal.com'dan satın aldığınız herhangi bir ürünü, ürünün orjinalliği ve tekrar satılabilirliği hiçbir şekilde bozulmamış olmak kaydıyla; kullanılmamış, yıkanmamış, ürüne ve ambalajına kullanım hatası sonucu zarar vermemiş (tahrip etmemiş veya bozmamış) ve ürünü kırmamış olmak kaydıyla, ürünün size teslim edildiği tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde iade etmeniz mümkündür.

İade gönderilerinde, iade edilen ürün ayıplı veya hatalı bir ürün değil ise, kargo gönderi masrafının müşteri tarafından ödenmesi gerekmektedir.

İade gönderiniz ankastreal.com'a ulaştıktan sonra, Müşteri Hizmetleri yetkilileri tarafından size bir bilgi e-postası gönderilir ve ürün bedeli, ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilir. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu süre 2-5 iş günü arasında değişmektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, kredi kartınızın ait olduğu bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüketici Kanununda yer alan "Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı" kapsamında, ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde iade edebilirsiniz. 

  Tüm iade gönderilerinin iletişim bölümünde yer alan Artinox Center adresine, anlaşmalı olarak çalıştığı korgo firması aracılığıyla yapılması gerekmektedir.

6- Fiyat Hataları

Yazılımsal veya sistemsel hatalardan kaynaklanan fiyat yanlışlıklarından Firmamız hiçbir şekilde sorumlu olmayıp,Firma Tüketiciye e-mail yolu ile haber vererek siparişi iptal edip Tüketiciye bedel iadesi yapma hakkına sahiptir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.