WhatsApp ile yardım alın

Bulaşık Makineleri ile ilgili faydalı bilgiler

- Dönüşümlü yıkama nedir?
* Dönüşümlü yıkama tekniği sayesinde bulaşıklar alt ve üst yıkama sepetinde dönüşümlü olarak yıkanmaktadır. Bu sayede deterjan, bulaşığın üstündeki kiri yumuşatmaya yeterince zaman kazanmakta ve temizlenme verimi de buna paralel olarak bir o kadar artmaktadır.- Duo Wash nedir?
* Aynı Anda Alt ve Üst Sepete Farklı programlar çalıştırılabilir.- İntensive Zone fonksiyonu nedir?
* Karışık bulaşıklarından ötürü kirli tencere ve tavaları elde yıkamaya artık son. İntensive Zone opsiyonu ile alt sepette su basıncını artırarak kirli tencere ve tavaları yıkarken, üst sepete hassas bardak ve tabakları yerleştirerek bir arada yıkayabilirsiniz. İntensive Zone bir opsiyon olduğu için her program seçeneği ile beraber uygulayabilirsiniz. Örneğin bardaklara özel hassas programı (40°C) seçtiğinizde bile.- Multizone özelliği nedir?
* Multizone sayesinde, makinenizin sadece 1 sepetinde yıkama yapabilirsiniz. Hangi sepeti kullanıcağınızı kendiniz seçebilirsiniz.- Rack Matic nedir?
* RackMatic® ile üst sepete uzun saplı bardakları, alt sepete ise büyük tabak ve tencerelerinizi rahatça yerleştirebilmek için, üst sepet doluyken bile yükseklik ayarlaması yapabilirsiniz.- Yarı yük opsiyonu nedir?
* Bulaşığın az ya da çok olması artık problem değil. Yarı yük opsiyonu (1/2) ile az miktardaki bulaşığınızı, makinenizin dolmasını beklemeye gerek kalmadan elektrik ve su tasarrufu sağlayarak ister sadece alt sepette veya üst sepette, isterseniz alt ve üst sepette karışık olarak yıkayabilirsiniz.- Zeolit kurutma nedir?
* Zeolit minerali,nemi hapsedip enerjiye çevirebilme özelliğine sahiptir. Bu değişken yapıdaki mineral sayesinde bulaşıklar çok daha hızlı bir şekilde, çok daha az enerji tüketilerek kurutulur. Yıkama esnasında makinenizin içindeki sıcak hava ile mineral kendini yeniler. Böylelikle makinenizin ömrü boyunca değiştirmeye gerek kalmadan kullanılabilir.- Aqua Güvenlik nedir?
* Normal çalışma basıncından 7 kat daha fazla basınca dayanıklı özel su giriş hortumu, makinedeki nedensiz su seviyesi yükselmelerini engelelyen taşma-koruma düzeneği ile çalışma sırasında kapağın açılmamasını sağlayan elektronik kilitleme mekanizmasını içerir.- Aqua Stop nedir?
* Su hasarlarına karşı koruma teknolojisidir. aquaStop®, 2 katlı özel tasarımlı bir su giriş hortumundan, 2 emniyet ventilinden ve içersinde yüzücü bir plaka bulunan su havuzundan oluşmaktadır. Cihazınız kapalıyken emniyet ventillerinde elektrik akımı yoktur ve kapalıdırlar. Su giriş hortumunda su basıncı oluşmaz. Makineniz çalıştığında ve dolayısıyla su ihtiyacı olduğunda, emniyet ventilleri açılır. Böylelikle musluğunuzu her zaman açık bırakabilirsiniz. Eğer su hortumundan veya cihazınızdan istem dışı su akmaya başlarsa hemen su akışı kesilir. O zamana kadar akan su havuzda toplanır ve böylelikle su hasarlarına karşı kusursuz bir korunma sağlanmış olur. Arzu ettiğiniz takdirde yetkili servislerimiz orijinal hortum kullanarak su hortumu uzunluğunu artırabilir.


- Yarı Yük (1/2) Opsiyonu nedir?
* Bulaşığın az ya da çok olması yeni bulaşık makinesi için problem değil. 12 kişilik yemek takımı yıkama kapasitesi bulunan cihaz, tek sepette yıkama özelliğini, yarı yük (1/2) opsiyonu ile tercihinize göre hem alt hem de üst sepete taşıyor.

- OptoSensör nedir?
* Kapının iç kısmındaki 'enfaruj göz', yıkama suyunun kireç miktarını kontrol eder, tortuları algılar ve su yumuşatma ünitesini yönetir.

- Variospeed nedir?
* Siemens bulaşık makinelerinde bulunan VarioSpeed özelliği ile su miktarı, yıkama ısısı ve püskürtme basıncını arttırarak yıkama süresini %50'ye varan oranda kısaltır.

- Aquavario nedir?
* Bulaşıklarınızın kirlilik derecesini algılayarak, AquaVario özelliği ile yıkama sırasında optimum su basıncını gerekli şekilde ayarlar.

- Aquasensor III nedir?
* İki ultraviyole ışın alıcısı sayesinde Aquasensor III sistemi suyun kirlilik oranını daha detaylı bir şekilde tespit ediyor. Daha iyi performanslı bir yıkama sağlamak ve enerji tüketimini azaltmak amacı ile alınması gereken temiz suyun miktarını ve yıkama programımın akışını belirliyor.

- Bardak Koruma Teknolojisi nedir?
* Yıkama yapılan suyun sertlik derecesini çok hassas bir şekilde ayarlayan bu sistem, deterjanın daha iyi çözülmesini ve cam eşyalarınızın zarar görmeden yıkanmasını sağlıyor.

- Isı Alış - Veriş Bloku nedir?
* Bu özellik ile ısıtılan yıkama suyunun enerjisi, bir sonraki yıkama aşamasındaki suyun ısıtılması için kullanılır.

- Auto 55? C - 65? C Programı nedir?
* Otomatik yıkama programına sahip bulaşık makineleri, "auto 55 - 65" programı ile her zaman mükemmel yıkama sonucu elde etmenizi sağlıyor.

- Ekstra Fonksiyonlar nedir?
* Yumuşatma Fonksiyonu
sayesinde, inatçı kirleri rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Özellikle tencere ve tavalarda etkili olan bu sistem, normal programa geçmeden önce bu tarz malzemelerin temizlik işlemini neredeyse tamamlıyor. Süre Kısaltma Fonksiyonu, özellikle aceleniz olduğunda ya da bulaşıklarınız fazla kirli değilse en mükemmel seçenek. Bu özellik sayesinde, bulaşıklarınız daha kısa sürede hijyenik bir şekilde temizlenmiş oluyor.

- Auto 3 In 1 nedir?
* Siemens bulaşık makinelerinde bulunan Auto 3 in1 özelliği, piyasada bulunan tüm deterjan tiplerini (klasik,toz yada sıvı, 2 si 1 arada ,3 'ü 1 arada ve hatta 4'ü 1 arada ) otomatik olarak sensörle algılayıp,yıkama ve kurutma programını bu koşulla adapte edebiliyor.

- Yük Sensörü nedir?
* Cihazlarımızda modeline göre bulunan yük sensörü bulaşığın miktarını belirliyor ve buna göre su ihtiyacını tespit ediyor.

- Yüksekliği Ayarlanabilir Sepetler nedir?
* Üst sepette 21 ile 26 cm arasında, alt sepette ise buna bağlı olarak 25 ile 30 cm arasında ayarlama yapabilme ve çeşitli hacim ve boyutlardaki bulaşıklarınızı makinenize yerleştirebilme şansına sahipsiniz.

- Varioflex Sepetler nedir?
* VarioFlex
sepetler sadece katlanabilir rafları nedeniyle değil, aynı zamanda ikiye ayrılabilir çatal-bıçak haznesi ile de bulaşığın yerleşimini kolaylaştırıyor. Sepetlerimizin her ikisini de gerektiğinde tencere yıkamak için kullanabilmeniz mümkün.

- Rackmatik nedir?
* İçerisine bulaşık doldurmuş olduğunuz bir üst sepetin bile eğer RackMaticözelliğine sahipse yüksekliğini hiç sorunsuz ayarlayabilirsiniz.

- Topdispenser nedir?
* Siemens' in full otomatik bulaşık makinelerinde artık cihazınıza deterjan veya parlatıcı doldurmak için kapağı tamamen açmanız ve eğilmeniz gerekmiyor. Siemens'in özel deterjan doldurma haznesi ile artık belli bir kapak aralığından sonra bu işlemi ayaktayken bile rahatlıkla haledebiliyorsunuz.

- Bükey Su Püskürtme Kolları ve Kendi Kendini Temizleyen Filtre Sistemi nedir?
* Siemens bulaşık makinelerinin kendine özgü bir tasarıma sahip olan su püskürtme kolları, bulaşığın üzerine püskürtülen suyun birbirlerini engellememesini ve bulaşığın her tarafına ulaşılmasını sağlamaktadır.

- Servo Kilit nedir?
* Kapağın belli bir açıdan sonra kendi kendine kapanmasını sağlar ve size böylelikle artı bir kullanım avantajı sunar.- Flex Sprey nedir ?

* RealLife® bulaşık makinesiyle hangi tencere veya tabağı kullanacağınızı iki kez düşünmenize gerek yok. Her parçayı kolayca yükleyip iyice temizleyeceğini bilmenin rahatlığıyla yemek pişirebilir ve her boyut veya biçimde tabak kullanabilirsiniz. RealLife® Temizlik sisteminde suyun en zor alanlara bile ulaşmasını sağlayan çift rotasyonlu benzersiz FlexiSpray kolu ve TopShower püskürtücüleri vardır ve Aquasave su tüketimini asgariye indirir.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.