WhatsApp ile yardım alın

Ankastre Fırınlar ile ilgili faydalı bilgiler

- 3 D mikrodalga sistemi nedir?
*Mikrodalga ışınları bir yerine iki kaynaktan yayılır.Sonuç:Duvarlardan gelen mikrodalga yansımaları sonsuz çoğalarak yiyeceğin her bir noktasına ulaşır,böylece yemeklerinizin her tarafı eşit pişer.Özel olarak biçimlendirilmiş fırın duvarları sayesinde .3D sistemi yayılan mikrodalgaları yansıtır.;bu da fırının köşelerine dek uzanan daha girift bir enerji alanı yaratır.

- 6.His buharlı pişirme nedir?
* Tek yapmanız gereken pişirme süresini ayarlamak,bundan sonra,akıllı bir sensör sıcaklığı ayarlayıp yiyeceğin nemini tam olarak ölçecek ve hassas pişirmeyi gerçekleştirecektir.

- 6.His önısıtma+hızlı ısıtma nedir?
* Fırınınız istediğiniz sıcaklığa 3 dakikadan kısa bir sürede çıkar.

- 6.His yagsız kızartma nedir?
* Yiyeceğiğinizi kızartma tepsisine yerleştrin.Mikrodalgalarla ısıtılan tepsiniz yiyeceğinizin altını ve üstünü mükemmel derecede kızartsın.Hemde katı veya sıvı yağ kullanılmadan pişirme olanağı vermektedir.

- Et sondası ( Yemek ölçer ) nedir?
* Yemek pişirmede profesyonel aşçılar gibi kontrolü elde tutmayı ve böylece yiyeceklerin istenilen ısı seviyesinde kontrollü olarak pişmesini sağlayan elektronik ısı kontrolü. Özellikle rosto ve benzeri kalın et kullanılarak hazırlanan yemekler için idealdir. Yemekölçeri yiyeceğin merkezine saplamak ve gerekli ısı seviyesini seçmek yeterlidir. Programlanan sıcaklığa ulaşıldığında pişirme otomatik olarak durur. Ancak fırının içi sıcak olacağından, yemeğinizi hemen dışarıya çıkarmanız tavsiye edilir.

- Sıcak Tutma Programı ne işe yarar?
*Hazırladığınız yemeklerinizi ve fincan,tabaklarınızı sıcak tutmanızı sağlayan bir programdır. Sıcaklık 40°C-100°C arsına ayarlanabildiği için bu programda yoğurt yapımı hamur mayalama gibi işlemlerinizi de yapabilirsiniz.

- LiftMatic(Elektronik Asansörlü) nedir?
* LiftMatic fırında bulunan asansör sistemi ile fırının alt yüzeyi, tek bir tuşa dokunarak tezgahınızın veya masanızın üzerine gelecek şekilde aşağı iner. Asansör sisteminde fırın kapağı sizi engellemez ve tepsilerinize üç taraftan rahatlıkla erişebilirsiniz. Buhar dışarıya verilmediğinden yüksek emniyet standardı sağlanır. Üstelik ısı cihaz içerisinde kaldığı için enerji tasarrufu da yapılır. Fırın tabanı özel bir seramik yüzeyden oluştuğu için üzerinde tepsi ihtiyacı olmadan da pişirme yapabilirsiniz.

- Yemek tarifli otomatik pişirme nedir?
* Sadece kullandığınız yiyecek malzemesinin türünü ve ağırlığını girerek kalan tüm işlemleri cihazınıza bırakabilirsiniz. Böylelikle doğru pişirme yöntemini manuel ayarlamalara gerek kalmadan en mükemmel sonuçu elde edersiniz.

- Soğuk cam nedir?
* En üst düzeyde emniyet için tasarlanan özel izolasyonu ve 3,4 cam katmanı sayesinde ,fırın ön canımdaki sıcaklık,hissedilir oranda azaltılmıştır.

- Katalitik panellerle temizleme nedir?
* Katalitik emaye ile kaplanan firin duvarları sayesinde yağ ve kir tanecikleri emaye yüzey tarafından emilir ve pişirme esnasında fırın içindeki sıcaklık nedeniyle yanar.Böylece hem fırın içi kolay temizlenir hemde pişen yemeğin kokusu önemli ölçüde azalır.

- Active Clean Pirolitik temizleme nedir?
* Fırınlarda bulunan pirolitik temizleme özelliği sayesinde en zor kirler bile kısa zamanda yok oluyor. Bu sistemde fırının içi yüksek bir dereceye kadar ısıtılıyor ve bu ısı ile içerideki tüm kir ve yağlar küle dönüşerek fırının alt yüzeyinde toplanıyor. Kullanıcının tek yapması gereken ise nemli bir bez veya bir kül fırçası yardımı ile fırın tabanından bu külleri toplamakdır.

- Eco Clean Temizleme nedir?
* Eco clean temizlik sistemine sahip fırınlarda arka duvar fabrika çıkışında Eco Clean yüzey ile donatılmıştır.Eco Clean yüzey ile donatılan alanlar kendi kendini temizleme ve fırın içersinde oluşan kokuları %80 azaltma özelliğine de sahiptir.

- 45 cm'lik Kompakt nedir?
* Normal boyutlardaki bir fırından alabileceğiniz tüm performansları sağlayabilen yer sıkıntınızın çözüldüğü modellerdir.

- Üç farklı proğramı art arda girme nedir?
*
3 farklı programı arka arkaya programlanma imkanı sunar.Örneğin;Buzluktan aldığınız bir yiyeceği önce çözdürebilir,ardından pişirebilir ve son olarak kızarması için ızgaralayabilirsiniz.Üstelik programlama işlemini sadece en başta yapar ve gerisini mikrodalganıza bırakabilirsiniz.

- Titan parlaklığında emaye nedir?
*
Siemens 'in özel ve modern titan parlaklığındaki emayesi ile kaplı fırınları aydınlatmayı çok daha iyi reflekte eder.TitanGlanz emaye ile yeni Siemens fırınlarının iç donanımı,fırınlarımızın modern dış tasarımı ile çok daha fazla uyum gösteriyor.

- Softmatic Nedir?
* Birisi açmak ,diğeri de kapamak için iki tuş bulunur.Açma tuşuna bastığınızda Softmatik sürgülü kapak otamatik olarak öne doğru gelir ve yavaşca durur.İkinci tuşa bastığınızda ise ,yerine geri kayarak oturur.

-
3 Kademeli Teleskopik Tepsi Rafı nedir?
* Fırın tepsilerini, ızgara telini ve universal tavayı artık 3 kademeli teleskopik tepsi rafına sahip fırınlarımızda tamamen dışarıya çekebilmeniz mümkün.

- Tümüyle Cam İç Kapak nedir?
* Fırın kapaklarımızın iç tarafında yer alan tümüyle pürüzsüz cam yüzey sayesinde yiyeceklerinizi pişme işlemi sırasında daha rahat bir şekilde takip edebilirsiniz.

- Profi Tutamaklar
nedir?

* Dayanıklı ve değerli malzemelerden üretilmiş olan tutamaklar aynı zamanda göz zevkinizi de okşar. Profi tutamaklar cihazın bütünüyle son derece uyumlu ve asil bir çizgiye sahiptirler.

- Dijital Ekran nedir?
* Sensör tuşlar aracılığıyla çalıştırılan dijital ekranlar sadece cihazın görüntüsünü güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda bir sonraki adımı okumayı ve istenilen komutu rahatlıkla girebilmeyi de kolaylaştırırlar.

- Softlight
nedir?

* Aydınlatma sistemi fırınınızın içini yavaş yavaş en üst kademeye kadar aydınlatmaya başlar. Daha sonra fırınınızı kapattığınızda da yine yavaş yavaş aydınlatmayı devreden çıkarır.


- Fan Destekli Pişirme (Statik + Fan) nedir?

* Kısa sürede yiyeceklerinizin pişmesini sağlayan altta ve üstte çalışan ısıtıcıların ürettiği ısının fan yardımıyla fırının içine dağılmasıyla oluşan sistemdir.


- Turbo Pişirme nedir?

* Ankastre fırınınız fan etrafındaki ek ısıtıcı ile 2-3 tepsiyi aynı oranda pişirebileceğiniz eşit ısı dağılımını sağlar.
 
- Izgara + Fan Nedir?

*İçi sulu ,dışı gevrek yiyecekler hazırlamak için (balık,Tavuk,Fileto v.b.) Izgara fanla beraber çalıştırılarak ızgaranın ısısının fırın içine dağılımı sağlanır.

-Yavaş Pişirme Nedir?

* Bu özelliği kullanarak yiyeceklerin besin değerini kaybetmeden yavaş yavaş pişirme sağlanmakdır. Ayrıca küçük alanlı ızgarayla da pişirme sonunda hafif kızartılabilir.

- Fırın İç Hacmi nedir?

* Dış ebatları değişmemesine rağmen, fırınlarımız iç ölçülerde şu anda XXL boyutuna ulaşmış durumdadır. 65 lt iç hacimleri ve % 10 büyütülmüş tepsileri ile misafirleriniz için her zamankinden fazla yiyeceği aynı anda hazırlayabileceksiniz.

 Symcontrol nedir?

* Siemens'in fırınlarında sağda ve solda yer alan ve ocak gözlerine uygun olarak yerleştirilmiş kontrol düğmeleri simetrik olarak konumlandırılmıştır. Böylelikle ocak gözlerine kumanda eden ilgili düğmeleri içgüdüsel olarak doğru seçebilirsiniz.

- Yana Doğru Açılabilen Fırın Kapakları nedir?

* Yeni fırın serisinde bulunan yana doğru açılabilen kapaklı gömme fırınımızın kapağını rahatlıkla yana doğru açabilirsiniz. Böylelikle fırının içine kapak ya da tepsiler tarafından engellenmeden ve üzerine eğilmek durumunda kalmadan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

- Elektronik Kızartma Otomatiği nedir?

* EPS sistemi kapsamında 24 değişik yemek programıyla et ve balık yemeklerinizi veya gratenlerinizi mükemmel bir şekilde hazırlayabilirsiniz. EPS PLUS' lı fırınlarımızda ise bu işi üstelik 26 farklı yemek çeşidi ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

- "İ" - Bilgilendirme Tuşu nedir?

* Tüm pişirme işlemi esnasında "i" - bilgilendirme tuşu size örneğin "ön ısıtma esnasında fırının o an ulaştığı ısı" gibi gerekli bilgileri verir.

- Hızlı Isıtma Tuşu nedir?

* Hızlı ısıtma tuşuna basılarak fırınınızın istediğiniz ısıya tüm ısıtıcıların beraber çalışarak daha kısa sürede ulaşmasını sağlar ve böylelikle enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.

- Quantumspeed® nedir?

* Halojen ışınının, mikrodalganın, quartz ızgaranın ve geniş alanlı ızgaranın yenilikçi kombinasyonu devrim yaratan bir cihaz üretti. QuantumSpeed® ile tüm yiyecekleriniz en kısa sürede hazırlanmakla kalmıyor, aynı zamanda besin değerlerini korudukları için eskisinden daha da lezzetli pişiyor.

- Sıcak Tutma Çekmecesi nedir?

* 30 - 80º C arasında ayarlayabileceğiniz Siemens'e özel bu cihazla hem yiyecekleriniz soğumayacak, hem de eğer isterseniz tabaklarınıza ön ısıtma uygulayabileceksiniz.

- Gömülebilir düğmeler nedir?

* Cam seramik ocaklı çelik fırınımızda bulunan bu özellik sayesinde fırınınız hem daha güvenilir, hem de temizlemesi daha kolay.

- Çocuk emniyet tuşu nedir?

* Bu tuş ile fırın ve ocağınızın tüm fonksiyonlarını kilitliyor ve çocuklarınızın dikkatsizlik sonucu zarar görmesini tek bir tuşla önleyebiliyorsunuz.

- Kolay temizleme sistemi nedir?

* Kolay temizleme sistemine sahip fırınlarda arka duvar fabrika çıkışında özel bir yüzey ile kaplanmıştır ( katalitik ). Bu tip yüzey ile donatılmış alanlar kendi kendini temizleme ve fırın içerisinde oluşan kokuları % 80 azaltma özelliğine sahiptir. Kolay temizleme sistemi sayesinde zaman tasarrufu sağlarsınız.


- Yoğun ısıtma
nedir?

* Pizza konumu olarak da tanımlanan bu konumda yoğun ısıtma yapılarak pizza ve diğer mayalı hamur işleriniz en etkili şekilde pişirilirler. Derin dondurulmuş elma dilimli patates ve benzeri yiyecekler de bu konumda en ideal şekilde hazırlanırlar.

- Sıcak hava nedir?

* Sıcak hava pişirme yöntemi ile sade ve meyveli kekler veya kurabiyeler en iyi şekilde hazırlanabilirler. Özellikle aluminyum tepsi kullanıyorsanız 2 kademede aynı anda yiyeceklerinizi hazırlayabilirsiniz.

- 3 D sıcak hava nedir?

* Rosto, but, kaz veya hindi gibi büyük et parçalarını çıtır çıtır kızartmak için sıcak hava + üst ızgara fonksiyonu kulanılır. 3 adet tepsiyi bile gönül rahatlığı ile aynı anda kullanabilirsiniz.

- Alt ve üst ısıtma nedir?

* Klasik fırın ile pişirme konumudur. Bu konumda her türlü yiyeceği rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

- Buz Çözme konumu nedir?

* Derin dondurulmuş yiyeceklerin narin ve hassas bir şekilde çözülmesi için düşünülmüştür.Ankastre fırınınızın fanı çalışarak oda sıcaklığında çözülmesi sağlanır.

- Büyük alanlı ızgara nedir?
* Özellikle balık veya büyük et parçaları hazırlamak istediğinizde veya fırında tost yaptığınızda mükemmel bir sonuç sunar. VARIO - büyük alanlı ızgaranın performansı ayarlanabilir.

- Küçük alanlı ızgara nedir?
* VARIO - küçük alanlı ızgarada sadece rezistansın iç kısmı çalıştırılır. Böylelikle, örneğin 4 adet tost gibi az miktardaki yiyecek enerji tasarrufu sağlanarak hazırlanabilir.

- Elektronik saat nedir?
* Bu özellik sayesinde, fırınınızı 24 saat önceden programlayabilir, böylelikle evde yokken bile yemek pişirebilirsiniz.- Kolay Çıkarılabilen Yan Tel Raflar 
* Yan tel raflar tepsilerinizin hareketini kolaylaştırır.Ayrıca bunların çıkarılabilir olması ilede temizlikte düz yüzeyleri temizlemedeki kolaylığı yaşarsınız.


- Gömülü rezistans nedir?

* Fırın tavanına olabildiğinde gömülmüş olan rezistans sayesinde ızgara üzerindeki etlerinizi çevirdiğinizde veya fırın tepsisindeki yiyeceğinizi sos dökmek istediğinizde elinizi yakma riskiniz eskisinden çok daha az.

- Fırın çekmecesi nedir?

* Burada düzenli bir mutfağa sahip olabilmek için kullanmadığınız tepsilerinizi, yemek kitaplarınızı, pişirme kağıtlarınızı ve el altında olmasını istemediğiniz herşeyi depolayabilirsiniz.


- Ultra Fan Plus nedir?

* Yemeğinizi hangi rafa koyarsanız koyun güçlü ve eşit pişirme sağlar.Fan kapağı boyutu daha büyüktür,tasarımı değiştirilmiştir ve havanın daha etkin bir şekilde sirküle edilmesiyle her rafta tutarlı sonuçlar elde edilir.Aynı anda farklı raf seviyelerinde yemek pişirebilirsiniz.


- Crisp Steam nedir?

* (%25 buhar + %75 sıcak hava) Yiyeceklerin iç kısımında iştah açıcı yumuşaklık ve dış kısmında gevrek.altın rengi bir katman yaratır.Özellikle et,tavuk,ekmek ve kekler için uygundur.


- Soft Steam nedir?

* (%50 buhar + % 50 sıcak hava) yemekleri ısıtmak için idealdir.Isıtılan yemeklerin lezzetleri yeni pişmişten farklı değildir.

- Pure Steam nedir?

* (%100 buhar) balık,pirinç ve hassas sebzeler için idealdir.


- Hydro Clean Temizleme nedir?

* HL fırınları (Ethos series), yeni temizleme sistemi çözümleri ile gururlanıyor. Teka Hydroclean tüm kirleri sadece su buharından yararlanarak ortadan kaldırır. Ve bunu sadece 24 dk'da, 100 dereceyi aşmadan yapar.

Teka Hydroclean, fırının iç yüzeyine ve tepsilere uyarlanan yeni bir teknolojidir. Kiri püskürterek yönetir. Estetik tasarım çizgilerine sahip HL serisi fırınlar için izleyeceğiniz video, bu en verimli temizlik partnerinin çalışma şeklini ve üstün performansını ortaya çıkarıyor.

- TFT ekran nedir?

* TFT ekran her açıdan okuması kolay olarak tasarlanmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.