WhatsApp ile yardım alın

Soğutucular ile ilgili faydalı bilgiler

- Akıllı No-Frost özelliği nedir?
* Buzdolabınız, sensörleri sayesinde istenilen sıcaklığı sürekli sabit tutarak yüksek enerji tasarrufu sağlar.- Alışveriş Fonksiyonu nedir?
* Bu fonksiyon, büyük miktardaki yiyecekleri ve içecekleri çok kısa sürede soğutmanıza olanak verir.- Climate Keeper nedir?
* Buzdolabınızın içindeki iki ayrı hava kanalı sayesinde dondurucu ve soğutucu bölümler birbirinden bağımsız bir hava sirkülasyonu gerçekleştirir. Bu özellik, dolabınızın içindeki nem oranını her bölüm için ayrı ayrı muhafaza eder. Bakteri ve koku geçişini tam olarak engeller. ClimateKeeper'la buzdolabınızdaki yiyecekler her zaman ilk günkü kadar taze kalır.- Çift Termostatlı Soğutucu Sistemi nedir?
* No-Frost sistemi sayesinde soğutucu bölümde en doğru nem seviyesini sağlayarak günlük tüketiceğiniz yiyecekleriniz tamamı(full) No-frost bir sisteme göre çok daha uzun süre taze kalmalarını garanti ederken, dondurcu kısmında karlanma ve buzlanma ile karşılaşmazsınız.- Entegre Everfresh Vakum Sistemi nedir?
* Buzdolabınıza entregre bu sistem ile yiyecekler tazeliğini ve besin değerini kaybetmeden normalden 4 kat daha uzun süre saklanır.- Free -o-Frost nedir?
* Buzdolabı içindeki sıcaklıkları koruyarak gıdaların ilk günkü tazeliğinde saklanmasını sağlar.- Fresh Forst Free nedir?
* Twin Tech(TM)(çift termostadlı soğutma sistemi) No-Frost sistemi sayesinde soğutucu bölümde en doğru nem seviyesini sağlayarak, günlük tüketiceğiniz yiyecekleriniz tamamı(full) No-frost bir sisteme göre çok daha uzun süre taze kalmalarını garanti ederken, dondurcu kısmında karlanma ve buzlanmayı önler.- FrostGuard teknolojisi nedir?
* Buzdolabınızda defrost işlemi günde dört kez gerçekleştirilmektedir. Cihazın kullanım oranını izler ve defrost aralıklarını buna göre ayarlar. Bu üstün özellik ile enerji tasarrufu sağlar.- Garantili sıcaklık koruma sistemi nedir?
* Sıcaklıkların değişik bölümlerde 0,8 derece toleransla sabit tutulmasını sağlar. Böylece yiyeceklerin bozulmamalarına neden olan sıcaklık dalgalanmaları engellenir.- Ice Party fonksiyonu nedir?
* Bu fonksiyon dondurucu bölümünde içeceklerinizi son derece hızlı biçimde soğutmanızı sağlar. Bir şişe içeceğinizi 30 dakikada soğutabilirsiniz, hem de camın kırılma riski olmadan; çünkü şişenin çıkarılma vakti geldiğinde bir alarm sizi uyarır.- Multi Air Flow nedir?
* Her rafa ayrı ayrı hava üfleme sistemiyle soğuk havanın bölümlere dengeli dağılımını sağlar. Soğuk havanın raflar arasında eşit olarak dolaşması soğutma işlemini hızlandırır ve buzdolabının her köşesindeki eşit soğutma, yiyeceklerin daha uzun süreli olarak taze kalmasını sağlar.- No frost nedir?
* Buzlanma oluşumu bir vantilatör sayesinde içerideki nemi dışarıya atmak suretiyle engellenir. İçeride oluşan sabit hava akımı ile buzlanma olmadan yiyecekler hızla soğutulur. Avantajı uzun süreli saklama olanağı sunmasıdır. Gıdaların doğal nemlerinin korunabilmesi için tüm gıdalar kapalı kaplarda korunmalıdır.- Tatil fonksiyonu nedir?
* Uzun süreliğine uzakta olacağınız zamanlarda buzdolabınızı düşük güçte çalıştırır. Bu fonksiyonu seçtiğinizde dondurucu bölmesindeki yiyeceklerinizi aynen muhafaza eder. Soğutucu bölmesinde kötü kokuların oluşmasını önlemek için sıcaklık sürekli olarak 12 derece civarında tutulur.- Yaz-Kış Anahtarı nedir?
* Kış aylarında ortam sıcaklığının 18 C'nin altına düşmesi halinde, buzdolabının tam performans ile çalışmasını sağlar.- Air fresh filter nedir?
* Yoğun kokulu gıdalardan gelen kötü kokuları önemli ölçüde azaltır ve soğutucu içinde kötü kokuların birbirine karışmasını engeller. Ömür boyu garantili ve değiştirilmesi gerekmeyen tek filitredir.- Hijyen kontrol sistemi nedir?
* Buzdolabınızın iç yüzeyindeki özel bir film sayesinde bakteri oluşunumu engeller.


- Super X-Flow nedir?
* Bu sistem hem dondurucu, hem de soğutucu bölmesinde bulunan yiyecekleri daha uzun süre koruyor. Mükemmel tazelik için geliştirilen bu özellik buzdolabına sıcak olarak yerleştirilen yiyeceklerin ısısını hissediyor.

- Multi - Airflow Sistemi nedir?
* Multi - Airflow Sistemi soğutucunuzun her bölümündeki soğukluğun eşit derecede dağıtılmasını sağlar. Böylelikle cihaz içerisinde ayarlanmış olan soğukluk, örneğin cihazın kapısı biraz açık kalsa veya cihaza fazla miktarda yeni yiyecek maddesi yüklense bile sabit kalır.

- Süper Soğutma Tuşu nedir?
* Süper Soğutma Tuşu ile soğutucu kısmındaki ısı hızlı bir şekilde +2° C'ye düşürülür. Bu özellikle büyük miktarlarda yeni yiyecek maddeleri buzdolabına yükleneceği zaman istenmeyen ısı düşüşlerini ve böylelikle yiyeceklerin vitaminlerini kaybetmelerini engelleyen koruyucu bir sistemdir.

- Coolbox (Chiller) nedir?
* Siemens cihazlarında özellikle kahvaltılıklar için düşünülmüş olan CoolBox'ta yiyecekleriniz - 2° C ile + 3° C derece arasında soğutulur. Özellikle balık çözme, et çözme işlemleri ile sucuk, salam gibi kahvaltılıkları saklamayı bu bölmede rahatlıkla yapabilirsiniz.

- Cooldoor nedir?
* CoolDoor özelliği sayesinde cihaz kapağından da özel bir dolaşım sistemi ile soğutma yapar. Cihazın iç kapağını tamamen doldurmuş olsanız bile çalışan bu sistem sayesinde yiyecekleriniz her taraftan eşit bir şekilde soğutulur.

- Antifingerprint nedir?
* Cihaz üzerinde parmak izine ve lekelere son veren teknoloji sayesinde yeni Siemens çelik buzdolaplarında temizlik eskisinden daha kolay. Modeline göre cihazlarımızda bulunan parmak izi tutmayan çelik yüzey (antifingerprint) özelliği sayesinde cihaz üzerinde parmak izi lekeleri artık tarihe karışıyor.

- Antibacteria Sistemi nedir?
* Siemens'in AntiBacteria sistemine sahip buzdolapları bakteri oluşumlarına karşı koruma sağlıyor. Cihazlarımızın iç duvar ve kapak içi yüzeyleri bir inorganik gümüş yalıtımı ile sıvanmıştır. Bu katman bakteri, mantar ve benzeri oluşumlarla temas etmiş yiyecekleri buzdolabına yerleştirseniz bile söz konusu yüzeylerde bu oluşumları ve oluşumların üremesini engeller.

- Nem Ayar Mekanizmalı Sebzelik nedir?
* Nem ayar mekanizmalı sebze - meyve çekmecesinde ihtiyacınıza göre nem oranını ve soğukluğu ayarlayabilirsiniz.

- Yüksekliği Ayarlanabilir Raflar nedir?
* Cam rafların yüksekliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Her kademede, yiyecekleriniz sağlam bir zeminde duruyor, böylece devrilme tehlikesi de ortadan kalkıyor.

- Kahvaltılık Çekmecesi nedir?
* Peynir, sucuk, salam gibi yiyecekleri saklayabileceğiniz bu çekmece, hem dolap içerisine koku sızmasını engelliyor, hem de daha düzenli bir kullanım sağlıyor.

- Şişelik nedir?
* Kapağın içinde, en altta yer alan özel şişelik sayesinde, şişeleriniz düşmüyor, devrilmiyor.

- İç Aydınlatma nedir?
* Güçlü iç aydınlatma sayesinde, buzdolabınızın kapağını açtığınızda, en uç noktaları bile rahatlıkla görebiliyorsunuz.

- Şok Dondurma nedir?
* Şok Dondurma' tuşuna basıldığında ,cihaz sürekli olarak çalışır. Bu özellik Şok Dondurma' tuşuna yeniden basılarak veya gereken sıcaklık dercesine ulaşıldığına, dondurma otomatiği tarafından kapatılır.


- Chiller Çekmece nedir?
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.