WhatsApp ile yardım alın

Ocaklar ile ilgili faydalı bilgiler

- Yıldırım hızlı ocak gözü nedir?
* Çok hızlı ısınan ocak gözleri sayesinde çok kısa sürede yemeğinizi hazırlayabilirsiniz.


- 3 Halkalı Ocak Gözü nedir?
* Tek bir ocak gözündeki 3 resistans sayesinde farklı boyutlardaki tencerelere göre ısı ayarının kolayca sağlanmasıdır.


- Cast Iron Izgara nedir?
*Yüksek sıcaklığa dayanıklı, ısı iletkenliği artırılmış, özel tasarımlı, uzun ömürlü, bulaşık makinesinde yıkanabilen ızgaralardır.


- 4' lü atıl ısı göstergesi nedir?
* Her ocak gözü için ayrı ayrı düşünülmüş olan 4'lü atıl ısı göstergesi sayesinde hangi ocak gözünün halen sıcak olduğunu rahatlıkla anlayabiliyor ve isterseniz bu sıcaklığı yemeklerinizi ısıtmak veya sıcak tutmak için kullanabiliyorsunuz.- Gaz emniyeti nedir?
* Rüzgarın ocak ateşini söndürmesi gibi durumlarda gaz emniyeti gaz sızıntısını önler.- Çocuk emniyet tuşu nedir?

* Bu tuş ile fırın ve ocağınızın tüm fonksiyonlarını kilitliyor ve çocuklarınızın dikkatsizlik sonucu zarar görmesini tek bir tuşla önleyebiliyorsunuz.


- 2 Halkalı Ocak Gözü nedir?
*Tek bir ocak gözündeki 2 resistans sayesinde farklı boyutlardaki tencerelere göre ısı ayarının kolayca sağlanmasıdır.- Dört yıldırım hızlı ocak gözü nedir?
*Çok hızlı ısınan ocak gözleri sayesinde kısa yemek hazırlama süre elde edersiniz.


- İndüksiyonlu ocak nedir?
*İndüksiyon teknolojisinde ısı sadece tencere veya tavanın içerisinde oluşturulur. Bu çok özel pişirme sisteminde, ocak üzerine manyetize olabilen (mıknatısı çekebilen) özellikteki bir tava veya tencere konulduğunda ocak yüzeyi ısındmadan, kap içerisindeki yiyecekler ısınır. Böylelikle ocağın üzerine dökülen, sıçrayan veya taşan hiçbir şey yanmaz, yapışmaz. Üstelik indüksiyon teknolojisi en hızlı ve en verimli pişirme sistemidir.


- Kızartma ocak gözü nedir?
*Kızartma sensörü ocak gözünüzün ısıtılmasını ayarlar ve istediğiniz ısı seviyesine ulaştığında size sinyal verir.


- Otomatik tekrar alev alma nedir?
*Bu sistem sayesinde ocağınız rüzgar vb. bir nedenden sönerse ototmatik olarak tekrar alev alır.


- Özgür Pişirme Alanı nedir?
*Her türlü boyut ve şekildeki tava, tencere ve yemek pişirme kabının özgürce kullanılmasına olanak veren sınırsız pişirme alanı.


- Stop+Go özelliği nedir?
*Çalışmakta olan tüm pişirme bölgelerini sıcak tutma aşamasında aynı anda kapatan ve pişirme tamamlanmadan önce tekrar açan özelliktir.


- Wok gözlü pişirme nedir?
*Çift halkalı, sebzelerin vitamin değerlerini düşürmeden yoğun ateşte pişirmeye yarayan özel tasarımlı ve gaz ile çalışan ocak gözüdür. WOK'lu ocağın çift ateş halkası ısıyı tencere ve tavalarınızın tüm tabanına eşit olarak dağıtır. Böylece yiyecekleriniz eşit derecede ve daha çabuk pişer veya kızarır.


- Gaz kesme emniyeti nedir?
*Ocak başlığına entegre edilmiş terno elektrik ateşleme emniyet sistemine sahiptir.Alev herhangi bir nedenden söndüğünde gazın otomatik kesilmesini sağlar.


- Atıl ısı göstergesi nedir?
*Her ocak gözü için ayrı ayrı düşünülmüş olan 4'lü atıl ısı göstergesi sayesinde hangi ocak gözünün halen sıcak olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. İsterseniz bu ısıyı yemeklerinizi ısıtmak veya sıcak tutmak için kullanarak enerjiden tasarruf edebiliyorsunuz.


- Emniyet için kendi kendine kapanma nedir?
*Seçtiğiniz güç kademesinden bağımsız olarak, ürününüz belirli bir süre sonra otomatik olarak kapanır. Böylelikle yanlışlıkla açık unuttuğunuzda cihaz bu işlemi kendi kendine yerine getirebilir.


- Metal Slider Kontrol / Metal Touch Kontrol nedir?
*Çelik kontrol paneli üzerinde parmağınızı sadece kaydırarak seviye ayarını yapabilirsiniz.Tabi ki diğer fonksiyonlarıda tek bir dokunuşla aktive veya deaktive edersiniz.


- Slider Touch Kontrol nedir ?
*Sadece parmağınızla üzerine kaydırarak dokunun ve ısınsın. Bunun için istediğiniz ısı kademesine ulaşana kadar touchSlider kontrol panelinde parmağınızı kaydırmanız yeterli. Tabii ki kaynatma elektroniği, timer veya silme koruma gibi diğer fonksiyonları da sadece bir dokunuşla aktive veya deaktive edebilirsiniz.


- OffSound kontrol nedir?

*Bu fonksiyon, alarm veya güvenlik bağlantılı sesli sinyaller dışında kalan standart fonksiyonların sesli sinyallerini kapamanıza olanak sağlar.


- CountUp zamanlayıcı nedir?

*Zamanlama her şeydir, özellikle konu yemek pişirmekse. CountUp zamanlayıcı ile pişirme sürecini daha da yakından takip etme olanağınız vardır.


- EcoTimer(TM) nedir?

*Eco zamanlayıcı, kaynaklarınızı en verimli şekilde kullanmanıza olanak sağlar. Önceden ayarlanmış pişirme sürenizin bitiminden hemen önce ocağı kapar ve böylelikle ocakta kalan atıl ısı, pişirmenin son dakikalarında kullanılmış olur. Bu sayede enerjiden tasarruf eder ve aynı zamanda elektrik faturanızı da azaltmış olursunuz.


- CleverHeat(TM) fonksiyonu 3 adımda atıl ısı kontrol fonksiyonu nedir?


* Hızlı ve kolay montaj Ocağınızın tezgâha kolay ve sorunsuz şekilde uymasına olanak sağlayan yeni bir montaj yöntemi geliştirdik. Bu yeni yöntem sayesinde ocağı yerleştirmek, tek adımda mümkün olmaktadır.


- Teppanyaki nedir?

* Teppanyaki bir pişirme şeklidir. Çelik taban üzerinde pişirme sağlar. Ankastre ürünler içinde de teppanyaki modelleri mevcuttur.


- Ankastre ocakların montajında dikkat edilmesi gereken hususlar nedir ?

  • Duvarın bitmiş (kaplama yapılmış) yüzeyinden itibaren ankastre ocak kesim yerine olan mesafesinin  en az 5 cm olması gerekmektedir.
  • Eğer ocak yakınında yan duvar mevcut ise yan duvar ile ocak kesim yerinin en az 10 cm olması gerekmektedir. Elektrikli ocaklarda 8 cm istenebilmektedir.
  • Ankastre Ocak etrafında kullanılan mobilya, tezgah ile duvar arasındaki sızdırmazlığı sağlayan pervaz vb malzemelerin yanıcı olmayan ve ısıya dayanıklı malzemeden yapılması gerekmektedir.
  • Özellikle arka tarafta kullanılan plastik pervazlara fabrika kesinlikle onay vermemektedir ve kullanılmamalıdır.
  • DG borusu deliği ile ocak kesim yeri arasındaki mesafe en az 5 cm olmalıdır.
  • Farklı modellerde farklı ölçü gerekleri de olduğu için cihaza ait montaj ölçülerinin sağlanmasına lütfen dikkat ediniz.
  • Standart süpürgelik 5-7 cm civarındadır. Süpürgelik standart ölçülerin dışında, daha yüksek olduğunda ( yarım duvar kaplama ) ölçü yine kaplanmış yüzeyden alınmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.